Czy warto skorzystać z MEDIACJI ?

 sad mediacjeMEDIACJA – przez mediację rozumie się dobrowolny i poufny proces, w którym fachowo przygotowana, niezależna i bezstronna osoba, za zgodą stron, pomaga im poradzić sobie
z konfliktem.

Mediacja pozwala jej uczestnikom określić kwestie sporne, zmniejszyć bariery komunikacyjne, opracować propozycję rozwiązań i jeśli taka jest wola stron, zawrzeć wzajemnie satysfakcjonujące porozumienie.

 

MEDIATOR dba o poufność mediacji. Zarówno mediacja, jak i jej przebieg i rezultaty objęte są tajemnicą.  Mediator nie ujawnia nikomu informacji, które uzyskuje podczas prowadzenia mediacji, z wyjątkiem przestępstw wymienionych w art. 240 kodeksu karnego.

 

Prowadzimy usługi mediacyjne w zakresie:
– Mediacja w sprawach cywilnych.poradnictwo
– Mediacja w sprawach rodzinnych
– Mediacja w sprawach nieletnich
– Mediacja w sprawach karnych
– Mediacja w sprawach społecznych
– Mediacja w sprawach koleżeńskich
– Mediacja w sprawach sąsiedzkich
– Mediacja w sprawach pracowniczych
Więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu 692 915 979 Arkadiusz Marcisz – mediator wpisany do wykazu, zgodnie z wymogami w/w rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości, osoba godna zaufania, wpisana na listę osób upoważnionych do prowadzenia mediacji.
Ukladanka

Nie musi być tak, że spory w nieunikniony sposób muszą toczyć się w sposób negatywny. Konflikt może prowadzić do rozwoju i być konstruktywny dla osób w niego zaangażowanych. To, czy tak się stanie, zależy od umiejętności stworzenia przez uczestników skutecznych procedur kooperatywnego rozwiązywania problemu, zdolności do odłożenia na bok braku zaufania i wrogości oraz podjęcia wspólnej pracy nad rozwiązaniem zaistniałego konfliktu, jak również nad dostępnością rozwiązań, co najmniej częściowo zaspokajających wszystkie interesy stron.

 

 

 

 

Co warto wiedzieć, by dobrze przygotować się do mediacji?

rozmowaPrzede wszystkim warto zastanowić się, jakie tematy chciałbyś/chciałabyś poruszyć w trakcie mediacji. Pomyśl o tym czego potrzebujesz i jakie cele są dla Ciebie ważne.
rodzinaZastanów się także nad tym, do czego dąży druga strona, jakie mogą być jej pragnienia i jej obawy. Pomyśl jak sytuacja może wyglądać z jej perspektywy i jak to jest być na jej miejscu. Zrozumienie drugiej osoby (nawet jeśli nie akceptujesz tego, co zrobiła) pomoże w znalezieniu rozwiązań na przyszłość, z którymi obie strony będą mogły żyć.
Warto również, gdy już znajdujesz się w tzw. „trudnej sytuacji” pomyśleć także o innych członkach rodziny, którzy nie usiądą przy stole mediacyjnym. Czego potrzebują Twoje dzieci, by rozwijać się szczęśliwie i cieszyć dzieciństwem? Lub inni bliscy?

 


Warto czasami rozważyć MEDIACJĘ, 

bo rozwiązania mogą okazać się „zaskakująco proste”.

dwa osły

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie Państwo zawsze najnowsze informacje na temat MEDIACJI:

https://www.facebook.com/mediacjemazury

 

 

 

Podziel się!
  • Facebook
  • Twitter
  • email

    Komentowanie wyłączone.