GÓRA

SZKOLENIE – „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym” I etap.

Czas trwania: 5 zegarowych.

 

Rozpoczęcie w piątek 15 marca 2019 o godz. 14.30

 

Koszt : 290 zł / 1 osoby,          

 

Miejsce zajęć–Giżycko, ul. Dąbrowskiego 15

 
 
 
 
Program szkolenia I Etap (5 godzin zegarowych):
 1.Mutyzm selektywny – podstawy teoretyczne niezbędne do rozumienia zaburzenia.
Epidemiologia, etiologia, kryteria diagnostyczne. Mity na temat mutyzmu. Mutyzm selektywny opisany przez różnych specjalistów. Dylematy diagnozy. Sprzężenie mutyzmu z innymi zaburzeniami. Różnicowanie mutyzmu i nieśmiałości. Elementy składowe diagnozy. Raport szkolny. Myśli i uczucia dziecka z mutyzmem oraz jego rodziców. Co chce nam powiedzieć dziecko z mutyzmem? Teoria góry lodowej. Rozumienie objawu według CTM.

2.Terapia dziecka z mutyzmem.

Zastosowanie technik terapii poznawczo – behawioralnej i systemowej. Etapy terapii wg CTM. Schemat terapii według dr Elisy Shipon – Blum. Schemat postępów według Maggie Johnson. Terapia indywidualna dziecka, konsultacje rodzicielskie, terapia rodzinna, oddziaływania w przedszkolu/szkole, terapia grupowa, farmakoterapia. Schody lęku i narzędzia do określania nastroju, mapa mówienia. Eksternalizacja lęku. Generalizacja postępów dziecka na różne środowiska. Twórcze wykorzystanie urządzeń. Planowanie oddziaływań na terenie przedszkola i szkoły. Technika bilansu strat i zysku z objawu. Co wspiera proces terapii, a co jest zamiennikiem mówienia?

 

  1. Technika sliding in – dlaczego nie zawsze działa?

 

4.Opis doświadczeń klinicznych CTM.

 

5.Wnioski i refleksje płynące z doświadczeń terapeutycznych CTM.

 

Metody: wykład, ćwiczenia, materiały filmowe, prezentacja narzędzi CTM, prezentacja studium przypadku, prezentacja wyników badań naukowych.

 

Prowadzący:

mgr Monika Andrzejewska – psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i rodzin, twórczyni Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku oraz portalu mutyzm.pl lub inny psycholog CTM.


 

Koszt: 290 zł/os.  płatne do 10 marca, po 10 marca koszt udziału w szkoleniu wynosi 360 zł

Dane do przelewu:

FUNDACJA „CENTRUM DORADZTWA I ROZWOJU OSOBISTEGO”

MONIUSZKI 24, 11-500 GIŻYCKO

Numer rachunku: 54 1240 5787 1111 0010 2640 0353

Proszę o dokonanie wpłaty najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Informację o dokonaniu przelewu ( Imię i Nazwisko oraz treść: DOKONAŁAM/DOKONAŁEM PRZELEWU) proszę przesłać na adres: arekmarcisz@op.pl

Nie trzeba wysyłać bankowego potwierdzenia przelewu!

 Po otrzymaniu przelewu otrzymacie Państwo informację o zakwalifikowaniu sie na szkolenie. 

Instytucje, które potrzebują fakturę proszę o przesłanie danych na e-mail: arekmarcisz@op.pl oraz dorotahuflejt@op.pl 

Minimalna liczba osób, żeby szkolenie się odbyło: 12

Maksymalna liczba osób mogących uczestniczyć w szkoleniu: 25. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie późniejszym niż 5 dni przed warsztatem, uczestnik zostanie obciążony kosztem w wysokości 100% wartości zamówienia. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej. Możliwe jest zgłoszenie zastępstwa uczestnika inną osobą. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu oraz zmiany ekspertów z przyczyn niezależnych od organizatora warsztatu. Nieobecność uczestnika na warsztacie bez uprzedniego poinformowania, powoduje obciążenie pełnymi kosztami udziału. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
Podziel się!
  • Facebook
  • Twitter
  • email

    Komentowanie wyłączone.

    EnglishGermanPolishRussianUkrainian